Hvem er DtC Trading as?
Vi er et mindre handels- og ingeniørfirma stiftet i 2008 med røtter tilbake til 1987.
Fra 2011 viderefører vi agenturer og aktiviteter fra Lenze as (tidligere DtC-Lenze as) som faller utenfor Lenze-gruppens fokusområder. Dette som et
resultat av at Lenze as nå er et heleiet datterselskap av Lenze SE i Tyskland. Les mer....
Fra 2012 har Daglig leder Jørn Olerud gått over til å arbeide full tid i selskapet. Som en følge av dette vil aktivitetssnivået øke betraktelig. Vi vil i tillegg knytte til oss ytterligere ressurspersoner innen salg og teknikk.
Kontaktdata finner du under Kontakt oss.
Målsetninger
Vår primære markedsmålsetning er å være maksimalt effektiv og kostnadsgunstig og å tilby
- Prosjekter og løsninger knyttet til elektriske motor- og generatordrifter i første rekke innen energibransjene og maritim industri
I egen regi eller som underleveranse i samarbeide med lokale partnere
- Produkter fra renomerte produsenter levert til markedet gjennom effektive salgskanaler
Produkter og produsenter
Her finner du en oversikt over våre viktigste produsenter og produkter. Detaljert informasjon under Produkter fra forsiden.
| Fairford Electronics Ltd. (UK) |
Mykstartere for 230 - 690V / 5 - 1850A |
| Peter Electronic GmbH (D) |
Bremsestyringer for asynkronmotorer <600A |
| Gefran SPA (I) |
Frekvensomformere >90kW, DC-motorstyringer og komponenter for maskinautomasjon |
| Curtis Instruments (USA) |
Motorstyringer for DC og AC lavspenningsmotorer |
| SIKO GmbH (D) |
Posisjonsindikatorer, givere, lengde-/vinkelmåling og forstillingsaktuatorer |
| Selectron Systems AG (CH) |
Tids- og overvåkingsreleer |
| Vascat S.A. (SP) |
Asynkron og synkrone motorer/generatorer samt DC-motorer opp til byggestørrelse 250 |
| RAEL SRL (I) |
EExd ATEX AC motorer |
| FEMSAN (TR) |
DC PM-motorer og andre DC-motorer |
| Leeson Electric Corp. (USA) |
DC PM-motorer |
Organisasjon og eierforhold har vært stabile siden starten med daglig leder som eier.
Medio februar 2012 flytter vi inn i egne kontor- og lagerlokaler på Stallbakken Industriområde ved Lillestrøm nordøst for Oslo.
Vi har en meget sterk gjeldfri økonomisk plattform og omsatte i 2011 for over 3 mill. Kr. For 2012 budsjetterer vi med en dobling til ca. 6 mill. Kr.
Våre Partnere
For bedre å kunne betjene våre kunder over hele landet knytter vi til oss Salgsrepresentanter og Tekniske partnere.
I 2011 var Lenze as vår primære salgskanal mot industrimarkedet i Norge. For 2012 har vi inngått en ny samarbeidsavtale med Lenze as. I tillegg til at vi overtar salgsansvaret ovenfor norske kunder for våre produkter samarbeider vi også om prosjekter og om distribusjon av Lenze og Lenze partner produkter i Norge.
Våre Salgsrepresentanter vil få distrikter hvor de har ansvar for oppfølging av kunder, potensielle kunder og løpende saker.
Våre Tekniske partnere er små og mellomstore firmaer innen industriautomasjon, engineering og montasje som benytter våre produkter og systemer i egne prosjekter samt at de utfører tjenester på oppdrag fra oss.
Myrdahl og Sveen AS på Strømmen har siden 1987 revidert våre selskapers regnskaper. Like lenge har DNB Bank ASA vært vår bankforbindelse.
Vårt elektroavfall ivaretas gjennom medlemskap i RENAS.